Novinky

7. septembra 2017

Ocenenie M7001

Kubota získala ocenenie iF Design Award 2017

Kubota získala za svoj traktor M7001 prestížne ocenenie iF Design Award. Traktor Kubota M7001 získal toto ocenenie v kategórii Dopravný prostriedok.
Traktor M7001 získal toto ocenenie so svojim vysokoúčinným motorom s výkonom až 170 CV od 58-člennej poroty, ktorá bola zložená z nezávislých odborníkov z celého sveta. Súťaž bola tvrdá: 59 krajín podalo viac ako 5500 súťažných projektov v nádeji, že získajú pečať kvality.
Kubota M7
Podujatie iF DESIGN AWARD organizuje každý rok najstaršia nemecká nezávislá projektová organizácia iF International Forum Design GmbH so sídlom v Hannoveri. Vzhľadom k jej viac ako 60-ročnej existencii bolo ocenenie iF DESIGN AWARD uznané za arbitra kvality za výnimočný dizajn. Označenie iF je známe po celom svete za vynikajúce dizajnové služby a ocenenie iF DESIGN AWARD je jedným z najvýznamnejších ocenení za dizajn na svete.
„Je pre nás veľkou cťou získať ocenenie iF Design Award, ktoré je symbolom dokonalosti ceneným na celom svete. Traktor M7 predstavuje prvý krok na ceste k presadeniu značky Kubota ako hlavnej globálnej značky. Naše inovatívne návrhy budú trvale prispievať k posilňovaniu našej značky, keďže aj naďalej budeme vytvárať produkty, ktoré si budú získavať dôveru čoraz väčšieho počtu zákazníkov,“ uviedol Hisato Kato, generálny riaditeľ projektového strediska spoločnosti Kubota.
Rad M7001 sa vyrába vo Francúzsku a vyniká vďaka svojej výhodnej nosnosti a všestrannosti pre precízne poľnohospodárstvo. Traktor Kubota série M7001 je tiež vybavený inovatívnou technológiou selektívnej katalytickej redukcie (SCR) a filtra pevných častíc (DPF) v kombinácii so 6,1 l dieselovým motorom a jeho účinným filtračným systémom vzduchu, ktorý znižuje objem emisií, čím výrazne prekonáva emisné normy Euro IV, a tým zaisťuje šetrnosť k životnému prostrediu.
Všetky modelové varianty tohto vysokovýkonného traktora zahŕňajú motory 130/150/170 KS a 20/20/5 KS „Power Boost“, ktorý je ideálny pre vysoké zaťaženie. Presnosť je navyše umocnená možnosťou výberu rýchlostí PTO a automatickým zapojením PTO. Poľnohospodári teraz ušetria palivo a môžu pohodlne pracovať s efektívnou technológiou preraďovania, ktorá v prípade potreby znižuje otáčky motora. Spoločným rysom traktorov M7001 je aj komfort, ktorého dobrými príkladmi je prevodovka s plynule meniteľným prevodom a pohodlná kabína. Tento inovatívny rad traktorov bol vyvinutý v projektovom stredisku spoločnosti Kubota v Osake (Japonsko).
Projektové stredisko bolo založené v decembri 2014 na realizovanie celopodnikového produktového dizajnu a posilňovanie stratégie značky spoločnosti. Inovácie, ako sú napríklad aktualizácie začlenené do rady M5001 Narrow a modelu MGX III, dokazujú odhodlanie a globálny posun spoločnosti Kubota smerom k hlavnému prúdu na poľnohospodárskom trhu.
O spoločnosti Kubota
Kubota Corporation bola založená v roku 1890 pánom Gonshiro Kubota, pôsobí vo viac ako 110 krajinách a v roku 2015 evidovala čistý obrat vo výške viac ako 1,5 bilióna JPY. Kubota je výrobcom poľnohospodárskych a kompaktných zariadení, motorov, stavebných strojov a tiež rôznych potrubných výrobkov, hlavne rúr z tvárnej liatiny a výrobkov súvisiacich so životným prostredím, ako sú zariadenia na ochranu životného prostredia. Sídlo spoločnosti sa nachádza v 2-47, Shikitsuhigashi 1-chome, Naniwa-ku, Osaka 556-8601 v Japonsku.
Novinky