Novinky

31. mája 2018

Kubota uvádza na trh nový rad traktorov MGX-IV

Spoločnosť Kubota uvádza na trh úplne nový rad traktorov MGX-IV, ktorý je špeciálne navrhnutý tak, aby zabezpečoval ešte rýchlejšiu a efektívnejšiu prácu poľnohospodárov. Tento nový model má zdokonalený brzdný výkon, výkonný hydraulický systém a výkonný motor, čím sa stáva dôstojným nástupcom predchádzajúceho radu.

Účinnosť a výkon, komfort a manévrovateľnosť – rad MGX-IV bol navrhnutý s ohľadom na požiadavky poľnohospodárov.

Novo navrhnutá kabína v tomto novom rade traktorov vyniká svojim úžasným interiérom a exteriérom. Má novú prednú masku a kapotu s atraktívnym dizajnom, ktorý zodpovedá radu M7002. Veľká panoramatická kabína ponúka lepšiu viditeľnosť vďaka svojim dvojitým teleskopickým zrkadlám. Lepší komfort ponúkajú aj nové a ergonomické ovládacie prvky umiestnené na pravej strane sedadla vodiča.

Tento univerzálny rad zahŕňa 5 modelov, ktoré sú vybavené 8-stupňovou prevodovkou PowerShift s tromi rozsahmi (vysoký, stredný a nízky) a s celkovým počtom 24 rýchlostí dopredu a 24 dozadu, ktoré umožňujú používateľom preraďovať prevodové stupne bez použitia pedálu spojky. Vďaka automatickému režimu nemusia používatelia meniť prevodové stupne ručne, pretože traktor to vykoná za nich. Vďaka výkonným motorom V6108 a V3800 ponúka nový rad bezkonkurenčný výkon.

Nový rad MGX-IV prináša niektoré vylepšenia v porovnaní s pôvodnou konštrukciou traktorov. Hydraulický systém je vhodný pre akúkoľvek prevádzku a je ešte efektívnejší ako v predchádzajúcich modeloch. Nový systém umožňuje vykonávať prácu s použitím ťažkých prídavných zariadení a poľnohospodári už môžu riadiť svoju prácu zo sedadla vodiča. Nový rad je vybavený hydraulickými čerpadlami s vysokým prietokom, čo všeobecne zlepšuje citlivosť hydraulického systému.

Niektoré vylepšenia boli zavedené na zvýšenie bezpečnosti. Tie zahŕňajú Kontrolu prítomnosti operátora, ktorá aktivuje alarm a LED displej, keď vodič opustí sedadlo bez aktivácie parkovacej brzdy, ako aj Ukazovateľ poruchy brzdy, ktorý bol navrhnutý tak, aby zvýšil bezpečnosť používateľa a vzduchovej brzdovej sústavy so zdvojeným potrubím prívesu. Nový rad zahŕňa aj nový, väčší alternátor 150A, ktorý spĺňa požiadavky na spotrebu integrovaných doplnkov.

Rad MGX-IV si zachováva svoju pôsobivú zdvíhaciu kapacitu 5000/6100 kg a kombinovaný prietok 133/143 l/min., vďaka ktorým riadi akékoľvek prídavné zariadenia s maximálnou produktivitou a výkonnosťou. Tento vylepšený rad je vybavený aj elektronickým ovládaním závesov pomocou vonkajších spínačov, rýchlym zdvihom a reguláciou ťahu, ktoré sú umiestnené v spodných kĺboch, ako aj novým bezpečnejším a jednoduchším spôsobom uvoľnenia 3-bodového závesu s prepínačom rýchleho zdvihu.

Rad MGX-IV vyniká vynikajúcou manévrovateľnosťou traktora, ktorý sa ľahko prispôsobí všetkým typom terénu a rýchlo reaguje na akékoľvek zmeny, vrátane úzkych alebo dokonca bahnitých oblastí. Nová funkcia automatického otáčania Auto 2WD, ktorá spolupracuje so snímačmi prednej nápravy, automaticky odpojí pohon štyroch kolies 4WD pri otáčaní, aby sa zabezpečil optimálny polomer otáčania s maximálnou starostlivosťou o terén na úvrati a s ochranou pneumatík.

Rad Kubota MGX-IV môže byť tiež vybavený terminálmi systému ISOBUS, takže k traktoru je možné kedykoľvek pripojiť prídavné zariadenia ISOBUS. Pre uplatnenie tzv. presného poľnohospodárstva môžu byť traktory vybavené v termináloch ISOBUS s automatickým riadením a s možnosťou GEOCONTROL, čím sa traktory MGX-IV stávajú vhodným riešením pre aplikácie, ktoré vyžadujú väčšiu presnosť, napríklad pri aplikovaní výrobkov na ochranu rastlín, semien alebo hnojív, čo pomáha poľnohospodárom šetriť čas, energiu, ako aj zdroje.

Rad MGX-IV ponúka vysoký výkon, úsporu paliva a spoľahlivosť, ktoré predstavujú základné hodnoty všetkých výrobkov spoločnosti Kubota. Ide o ďalší krok smerom k dosiahnutiu dokonalosti v spoločnosti Kubota, ktorý ponúka oveľa jednoduchší spôsob práce poľnohospodárov.

Novinky