?>
Kubota dealer Kubota Global
Šupa

Kubota L 4240 DTSC

Predvedieme Vám stroj Kubota priamo u Vás doma

Traktory kubota série L40 nadväzujú na predchádzajúcu úspešnú triedu traktorov Grand L 30. Traktory kubota série L40 patria medzi hospodárne pracujúce, vysokovýkonové traktory, ktoré účinne zvládajú každú prácu. Traktory sa vyznačujú mnohými inovatívnymi vylepšeniami a príjemným ovládaním. Traktory kubota série L40 sú dominantnými v mnohých smeroch a to nielen vďaka novej hydrostatickej prevodovke HST PLUS alebo nového výkonného motora s nízkymi emisiami. Podľa výkonu je na výber päť rôznych modelov. ktoré môžu byť vybavené ochranným rámom alebo klimatizovanou kabínou, tromi rôznymi variantami prevodoviek a rozdielnymi pneumatikami. 

Traktor kubota L 4240 DTSC je štandardne dodávaný s mechanickou prevodovkou a v prevedení len s klimatizovanou kabínou.

Motor
Traktor kubota L4240 je osadený kvapalinou chladeným, štvorvalcovým dieselovým motorom s výkonom 42 HP. Spaľovací systém s trojnásobným prúdením (Kubota E-TVCS) zaisťuje zlepšené prúdenie vzduchu v spaľovacom priestore a umožňuje vyšší výkon a účinnosť pri súčasnom znížení množstva emisií. Nové dieselové motory traktorov kubota série L40 sa vyznačujú vyšším zdvihovým objemom, zníženou hlučnosťou a menšími vibráciami. Motory splňujú alebo majú menšie následujúce emisné predpisy:
- EG - medzné hodnoty emisií (97/68/EWG)
- TIER IIIa  pre motory nad 37kW (L5040/L5240/L5740)
- CARB (California Air Resources Board) - celosvetová najtvrdšia norma pre spaľovacie motory.
 
Prevodovka FST - reverz
Prevodovka FST od firmy Kubota (plne synchronizovaná hlavná prevodovka) plne uspokojí všetky potreby zákazníkov. Prevodovka svojím plynulým a účinným radením v rámci 16 prevodových stupňov pre jazdu vpred a 16 stupňov pre jazdu vzad vrátane stupňa pre veľmi pomalú jazdu umožňuje vykonávanie najrozličnejších prác. Preovodvka sa vyznačuje jednoduchou obsluhou, vysokou spoľahlivosťou a možnosťou rýchlej zmeny smeru jazdy, čím sa táto prevodovka stáva optimálnou pre poľné práce alebo práce s čelným nakladačom.
Inteligentný Panel
Svojou premyslenosťou, spoľahlivosťou a vysokými vlastnosťami známy, moderný KUBOTA-INTELLIPANEL Vás vo veľkom rozsahu informuje o všetkých prevádzkových stavoch traktorov kubota série L40. Jednoducho rozpoznateľné kontrolky a ukazovatele  Vám ľahko a zrozumiteľne ukazujú všetky dôležité funkcie.
Hnací hriadeľ a hydraulický systém

Zadný vývodový hriadeľ sa hydraulicky zapína a vypína nezávisle od pojazdu. Spolu s brzdou a poistkou vývodovej hriadele zaisťuje tento systém maximálnu bezpečnosť pri najvyššej produktivite.
Extrémna zdvíhacia sila trojbodového závesu Kubota umožňuje pripojenie ťažkého náradia. V sériovej výbave je rýchloupínanie, vďaka ktorému sa dá použité príslušenstvo jednoducho pripojiť.

Integrovaná kabína s klimatizáciou

Traktory kubota súrie L40 ponúkajú komfort, ktorý by nikto neočakával. Sériovo montovaná klimatizácia, vzduhom odpružená sedačka s veľkým priestorom pre nohy zaisťuje skvelé pohodlie pri práci. Sériovo montované kúrenie s klimatizáciou Vám zaručí prijemnú teplotu v kabíne, preto môžete traktor kubota L4240 využívat počas celého roka. Pre optimálne ochladenie môžete voliť medzi prívodom vonkajšieho vzduchu alebo vnútornou cirkuláciou.

Veľká svetlá výška
Traktory kubota série L 40 sa vyznačujú veľkou svetlou výškou, ktorá uľahčuje prejazd aj cez vyššie prekážky, ako sú napr. obrubníky. Pri traktore kubota L4240 DTSC je svetlá výška nad terénom 390 mm.
Odklápací kryt motora
Novo vyvinutý celo-kovový kryt motora, ktorý je možné doširoka otvoriť uľahčuje a zjednodušuje údržbárske práce a opravy.  Rutinné údržbárskej práce sú jednoduchšie  ako predtým a to všetko bez použitia nástrojov.
Údržbárska klapka

Traktory kubota série L40 sú vybavené údržbárskou klapkou, ktorá je umiestnená nad prevodovkou. Touto klapkou sa výrazne uľahčil prístup a údržba hydraulických ventilov a senzorových prvkov.