?>
Kubota dealer Kubota Global
Šupa

Kubota G 23 HD

Predvedieme Vám stroj Kubota priamo u Vás doma

Spojenie hydrostatickej prevodovky a silnejšieho dieselového motora Kubota o výkone 23 HP zaručuje vynikajúci výkon kosačky kubota G23. Pohon dvojnožového, medzinápravového žacieho ústrojenstva a pohon medzi nožmi kosenia je vykonaný kľukovými hriadeľmi, nie klinové remene. Zberné koše majú väčší objem, pričom zberný kôš HD je možné hydraulicky zdvihnúť a vysypávať z výšky až 1930 mm.

Motor

23 HP motor traktorovej kosačky Kubota G23 garantuje rýchlu a efektívnu prácu. S týmto výkonom nie je vysoká a mokrá tráva alebo práca na svahoch žiadnym problémom.

Predná náprava zo zliatiny ocele

Aby nedochádzalo k skorému opotrebeniu a časovým stratám, je predná náprava traktorovej kosačky Kubota G23 extrémne zaťažitelná.

Jednopedálové riadenie hydrostatického pohonu

Pomocou jedného pedálu sa ovláda jazdná rýchlosť a smer jazdy.

Uzávierka diferenciálu

Pôsobí na zadnú nápravu a zaručí Vám i v obtiažnom teréne dostatočnú trakciu, takže uviaznutie je vylúčené.

Vysoká transportná rýchlosť

Vysoko výkonné motory a nová prevodovka umožňujú transportnú rýchlosť 15,5 km/h, čo robí kosačky produktívnejšími.

Mokré kotúčové brzdy

Vďaka jednoducho obsluhovateľným mokrým kotúčovým brzdám zastavíte rýchlo a jednoducho. Systém, vybavený pre zaistenie dlhej životnosti pracuje v podstate bez opotrebenia.

Hydrostatické servoriadenie

Hydrostatické servoriadenie umožňuje pracovať bez únavy a zjednodušuje kosenie na plochách s mnohými prekážkami.

Kosenie

Nová kosa Twin-Cut s pohonom pomocou ozubeného prevodu

Rozdiel tvorí extrémne robustný pohon nožov. Inak ako pomocou jednoduchého ozubeného remeňa prebieha pohon cez kĺbovú hriadeľ a bezúdržbový a pevný ozubený prevod. Táto konštrukcia umožňuje veľké prekrývanie oboch proti sebe rotujúcich nožov a zaručuje tak vynikajúci strih i v extrémnych pracovných podmienkach za sucha i za mokra. Nastavovanie výšky kosenia sa vykonáva jednoduchým otáčaním kolečka.

Spojka klinového remeňa

Veľké žacie ústrojenstvo pri kosačke kubota G23 sa zapína pozvoľne a zľahka vďaka spojke klinového remeňa.

Zberný kôš

Zberné koše s jednoduchou montážou a demontážou majú veľkú kapacitu 640 l. Tieto veľké kapacity znižujú čas, nutný pre vysýpanie. Vďaka jednoduchej a rýchlej demontáži môžu byť stroje používané tiež pre iné práce s vozíkom, radlicou, sypačom. Zberný kôš kosačiek kubota série G je na spodnej strane zošikmený o 21°. Tento nájazdový uhol poskytuje lepšiu svetlú výšku pri prekážkach vzadu a optimalizuje ovládateľnosť stroja.

Efektívny ukazovateľ naplnenia zberného koša

Traktorové kosačky kubota série G sú sériovo vybavené akustickým ukazovateľom naplnenia koša. Tento systém, nastaviteľný na rôzne pomery, je veľmi presný a zabraňuje tak preplneniu zberného koša.

Komfort

Logicky rozmiestnené a dobre čitateľné ukazovatele Vás presne informujú o všetkých dôležitých prevádzkových funkciách kosačky kubota G23.

Priestor pre vodiča je tak veľký a tak nízky, ako je to len možné. To zaručuje dostatočný priestor pre nohy a pohodlné nastupovanie a vystupovanie.

Stroje sú sériovo vybavené certifikovanými reflektormi EG. Vďaka tomu môžete pracovať aj za tmy bezpečne a produktívne.

Pre komfortné a presné kosenie veľkých plôch môžete využívať tempomat a udržiavať tak rýchlosť.