?>
Kubota dealer Kubota Global
Šupa

Kubota F 1900 E/D

Predvedieme Vám stroj Kubota priamo u Vás doma

Je veľkoplošnou kosačkou kompaktnej konštrukcie, ktorá v sebe spája radu výkonnostných pozoruhodností - sily, ovládateľnosti, výkonnosti, hospodárnosti a pohodlia, ktoré Vám umožnia prevádzať rôzne kosiace práce. Kubota F1900E/D má všetky vlastnosti potrebné pri profesionálnom nasadení pre rýchlu a hospodárnu prácu. 

Motor

Odolný trojvalcový naftový motor kubota o výkone 18 HP, ktorý používa kubota F1900E/D má dostatočné rezervy v sile potrebnej najmä pri nasadení v najtvrdších pracovných podmienkach, bez toho, aby sa vyžadovali zvýšené finančné náklady v dôsledku zvýšenej spotreby paliva. Palivová nádrž s objemom 20 litrov predstavuje dostatočnú zásobu pre dlhodobú prácu bez zastávok kvôli tankovaniu.

Značné výkonnostné znaky

Kosačka kubota F1900 E/D je vytvorená z najkvalitnejších dielov, a preto je možné jej použitie aj v tých najťažších podmienkach. Hydraulická spojka hnacej hriadele zaručuje maximálny výkon a súčasne vyžaduje minimálnu údržbu. Brzda hnacej hriadele v olejovom kúpeli umožňuje okamžité zastavenie žacích nožov, keď dôjde k vypnutiu spojky hnacej hriadele alebo v prípade, že vodič pri zapnutej spojke hnacej hriadele opustí sedadlo vodiča. 

Pri kosačke kubota F1900 E/D je vďaka hydrostatickej prevodovke ovládanej nožným pedálom možné rýchlo a plynulo ovládať plynulú zmenu rýchlosti. Jedným pedálom je umožnená jazda vpred, ale aj vzad a to zošliapnutím prednej alebo zadnej časti tohto pedálu. Model D má záber na všetky kolesá pri preklzávaní prednej hnacej nápravy.

Žacie ústrojenstvo

Kosačky kubota F1900E/D sú poháňané kĺbovou hriadeľou a v porovnaní s bežnými kosačkami s remeňovým pohonom sú oveľa silnejšie a bezproblémové. Žacie ústrojenstvo si je možné vybrať v šírke záberu 1,22 m alebo 1,37 m, ktoré v trojnožovom prevedení dosahuje vysoký výkon kosenia.

Kryt kosačky sa dvíha o 90 stupňov zabezpečujúc nenarušiteľný prístup k čepeliam nožov a vnútornej strane krytu kosačky. Je to vynikajúce na údržbu a čistenie kosy bez potreby použitia náradia.

Ovládateľnosť

Kompaktná konštrukcia kosačky kubota F1900E/D poskytuje stroju mimoriadnu ovládateľnosť na svahoch a v úzkych priestoroch. Kosačka kubota F1900E/D sa vyznačuje ľahkosťou a z tohto dôvodu nepoškodzuje ani veľmi citlivý trávnik. Malý rázvor kolies dovoľuje ostré zatáčanie, čo uľahčuje obchádzanie stromov a prekážok a pri otáčaní necháva veľmi malú nepokosenú plochu. Nakoľko sa zadná časť kosačky dostáva vždy na pokosenú plochu, pri kosení môžete venovať celú pozornosť žaciemu ústrojenstvu, bez toho, aby ste museli dávať pozor na to, či sa zadná časť stroja nedotýka plotov alebo iných prekážok. Ľahké ovládanie kosačky kubota F1900E/D nevyžaduje vynakladanie sily pre obsluhu a nespôsobuje únavu ani pri dlhšom pracovnom procese.

Komfort

Jedným zo zariadení, ktoré zvyšujú komfort kosačky F1900E/D patrí tempomat. Vďaka nemu je možné pri kosení veľkých trávnatých plôch alebo pri preprave kosačky dať nohu dolu z plynového pedála. Všetky kontrolky sú umiestnené v zornom uhle a ovládacie prvky sú umiestnené tak, aby umožňovali rýchlu reakciu a pohodlné ovládanie z miesta vodiča. 

Kosačka kubota F1900E/D je vybavená anstaviteľným sedadlom vodiča s vysokým oepradlom, ako aj volantom nastaviteľným v 4 polohách, ktoré spríjemňujú pracovný proces. Hladká, rovná podlaha na mieste sedadla vodiča ponúka dostatočný priestor pre nohy a uľahčje nastupovanie a vystupovanie.